Fuerteventura staat bekend om lange stranden en uitgestrekte duinen, maar wie verder kijkt dan de bekende bezienswaardigheden ontdekt een heel andere kant van het eiland. Verspreid over het noorden, binnenland en zuiden liggen plekken die nauwelijks opduiken in standaard reisgidsen. Geen drukke parkeerplaatsen of rijen toeristen, maar stille kloven, ruige vulkanen en stranden waar je soms bijna alleen staat.
Juist deze minder bekende plekken laten zien hoe veelzijdig Fuerteventura is. Je wandelt door open lavalandschap, klautert door een verborgen kloof of bereikt een afgelegen strand na een stevige hike. Sommige locaties liggen op nog geen vijf minuten van de weg, andere vragen iets meer inspanning. Allemaal hebben ze gemeen dat ze rustiger zijn dan de bekende trekpleisters.
In deze lijst vind je acht verborgen plekken op Fuerteventura die absoluut de moeite waard zijn om aan je route toe te voegen.
Ontdek de 23 mooiste plekken op Fuerteventura →



Zo reis je rond op Fuerteventura
Fuerteventura is een groot eiland en de bezienswaardigheden liggen ver uit elkaar. Rondreizen gaat daarom het prettigst met een huurauto. De wegen zijn overzichtelijk, rustig en goed onderhouden. Met een auto rijd je makkelijk van het noorden naar het zuiden en kun je stoppen bij stranden, uitzichtpunten en natuurgebieden die buiten de dorpen liggen.
Voor afgelegen plekken zoals Cofete of rustige stranden in het zuiden zijn soms onverharde wegen nodig. Een standaard huurauto volstaat daarvoor, al moet je voor het rijden met je huurauto op dat soort wegen wel vaak een aanvullende verzekering afsluiten.
Openbaar vervoer bestaat uit bussen die vooral de grotere plaatsen verbinden. Voor losse trajecten werkt dat prima, maar het kost tijd en je bent gebonden aan vaste routes en tijden. Taxi’s zijn betrouwbaar, maar bij langere afstanden snel prijzig. Wie echt vrijheid wil en meerdere plekken op één dag wil combineren, kiest vrijwel altijd voor een huurauto. Het is eigenlijk gewoon de standaard op het eiland.
Voor het huren van een auto heb je op Fuerteventura veel keuze. Sunny Cars is ideaal voor wie zonder zorgen wil rijden. Met de all-in formule zijn verzekeringen, schadeafkoop en lokale kosten inbegrepen, waardoor je niet voor verrassingen komt te staan. Alles is vooraf geregeld en bij schade of pech wordt het snel opgelost. Discover Cars is een goed alternatief en populair bij reizigers die scherp op de prijs letten. Via deze vergelijkingssite kies je uit meerdere verhuurders, wat vaak een lagere prijs oplevert. Daarbij is het wel belangrijk om goed te controleren wat wel en niet inbegrepen is.
Wie gemak en zekerheid zoekt, zit goed bij Sunny Cars. Wie vooral de laagste prijs wil vinden en bereid is om voorwaarden te vergelijken, kan met Discover Cars voordeliger uit zijn.



Waar te verblijven op Fuerteventura
Waar je verblijft op Fuerteventura bepaalt sterk hoe je het eiland beleeft. Het eiland is uitgestrekt en de sfeer verschilt duidelijk per regio. In het noorden is Corralejo een veelgekozen uitvalsbasis. Je zit hier dicht bij de duinen, Isla de Lobos en meerdere stranden. Maar het voelt drukker en internationaler dan andere delen van het eiland, wat niet voor iedereen even goed past bij het rustige karakter van Fuerteventura.
Aan de westkust ligt El Cotillo, en dit is wat ons betreft de fijnste plek om te verblijven. Het dorp is klein, overzichtelijk en draait om rust, zonsondergangen en stranden op loopafstand. De sfeer is ontspannen, zonder grote resorts of massatoerisme. Juist doordat de voorzieningen beperkt zijn, voelt El Cotillo persoonlijk en echt. Als je Fuerteventura wilt ervaren op een rustige manier, is dit wat ons betreft de beste keuze.
Fijn overnachten in El Cotillo: voor een kleinschalige sfeer moet je zijn bij El Hotelito del Cotillo, Cotillo House en Esmeralda Cotillo Homes by LIVVO moderne kamers op loopafstand van strand en centrum.
In het zuiden zijn Morro Jable en Costa Calma de bekendste verblijfplaatsen. Hier vind je lange zandstranden en veel hotels, maar de sfeer is sterk gericht op toerisme. Wij vinden deze plaatsen minder karaktervol en vrij anoniem. Ze zijn praktisch voor comfortabele strandvakanties, maar missen de rust en eigenheid die Fuerteventura juist zo aantrekkelijk maken.
Fijn overnachten in Morro Jable: Hotel XQ El Palacete en Garden & Sea Boutique Lodging by LIVVO bieden comfortabele kamers met zeezicht of tuin, hebben een boetiekuitstraling en voelen net wat rustiger dan de grotere hotelcomplexen.
Fijn overnachten in Costa Calma: INNSiDE by Meliá Fuerteventura en H10 Playa Esmeralda worden vooral gekozen vanwege hun moderne luxe, directe ligging aan zee en mooie kamers met focus op comfort en ontspanning.



8 verborgen plekken op Fuerteventura
#1 Barranco Encantado
Barranco Encantado ligt in een rustig gebied bij Lajares en is een van die plekken waar je niet veel andere toeristen ziet. De kloof staat bekend om de golvende rotsformaties die door jarenlange erosie zijn uitgesleten. Ronde vormen en zachte lijnen wisselen elkaar af, waardoor het landschap bijna kunstmatig oogt. Tijdens de korte wandeling loop je tussen hoge rotswanden met steeds weer nieuwe patronen en structuren.
De route is eenvoudig en vraagt geen klimwerk, maar door de stille ligging voelt het toch avontuurlijk. Begroeiing is er nauwelijks, waardoor alle aandacht naar het gesteente gaat. Richting de kloof zie je kleine zijpaadjes die door erosie zijn ontstaan. Wie zo’n pad inslaat, ontdekt nog smallere doorgangen die minstens zo bijzonder zijn. Ik raad je absoluut aan om er minstens eentje in te lopen.

#2 Volcán de la Arena
Volcán de la Arena ligt vlak bij de populaire Calderón Hondo, maar trekt aanzienlijk minder bezoekers. De vulkaan ligt midden in het lavalandschap van Malpaís de la Arena en voelt daardoor rustiger en opener aan. Het pad rondom de krater loopt over zwart en rood vulkaangruis en is duidelijk te volgen. Wie wil, kan via een zijpad nog iets hoger klimmen voor extra uitzicht.
Vanaf de top kijk je uit over Lajares, omliggende kraters en de noordkust. Door het sobere landschap en het ontbreken van drukte voelt deze plek minder als een highlight en meer als een stille kennismaking met het ruige en vulkanische binnenland van Fuerteventura.

#3 Barranco de las Peñitas
Barranco de las Peñitas ligt verscholen in het binnenland bij Betancuria en vormt een opvallend contrast met de droge omgeving eromheen. De kloof is verrassend groen en gevuld met kleine waterpoeltjes, als een oase in het verder zo woestijnachtige landschap van Fuerteventura. Het wandelpad loopt langs hoge rotswanden, palmbomen en oude muurtjes. Aan het einde ligt een stuwdam met daarachter een klein reservoir, maar de kloof zelf is wat ons betreft het meest bijzonder. Tegen de rotswand staat bovendien een klein wit kapelletje dat het geheel extra karakter geeft.
Vlakbij ligt ook de Arco de las Peñitas, een natuurlijke rotsboog die door water en wind is uitgesleten. De wandeling ernaartoe is kort, maar vraagt wat klauterwerk over rotsen. Met kleine kinderen is het te doen, al kost het wat inspanning. Omdat de rotsboog zelf wat bekender is, kan het hier wat drukker zijn.


#4 Poblado de La Atalayita & Pozo Negro
Poblado de La Atalayita ligt bij Pozo Negro aan de oostkant van het eiland en biedt een zeldzame blik op het leven vóór de Spaanse verovering. Het terrein bestaat uit tientallen lage, ronde stenen huisjes die zijn opgebouwd uit lavasteen en gerestaureerd op hun oorspronkelijke fundamenten. Hier leefden de Mahos, de oorspronkelijke bewoners van Fuerteventura, samen met hun vee. Je loopt vrij tussen de structuren door en krijgt een goed beeld van hoe wonen, opslag en veeteelt dicht bij elkaar plaatsvonden. De toegang is gratis. Naast de site ligt een klein museum, al was dit tijdens ons bezoek gesloten ondanks aangegeven openingstijden.
Een mooie aanvulling is de rondwandeling vanuit het vissersplaatsje Pozo Negro. De route loopt door de vallei langs het lavaveld en de nederzetting. Terug in het dorp kun je neerstrijken op een simpel terras bij een lokaal visrestaurant en afsluiten met een duik in zee. Waarschijnlijk kom je echt niemand anders tijdens je wandeling tegen.

#5 Cuevas de los Estancos
Cuevas de los Estancos is een weinig bekende plek in het noorden van Fuerteventura en voelt als een echte ontdekking. Er zijn geen aangelegde wandelpaden of informatieborden. Je loopt hier rechtstreeks een natuurlijke kloof in en verkent het gebied op eigen tempo.
Ondanks de naam gaat het niet om één grote grot, maar om een korte, van boven open kloof met lavagangen, holtes en smalle doorgangen. Je kunt er tussendoor lopen en op sommige plekken verder klauteren. Direct links bij binnenkomst ligt de grootste opening. Daar vind je ook een ondergrondse gang waar het wel volledig donker wordt, wat de plek een extra spannend element geeft.
De grotten liggen vlak bij Estancos en zijn eenvoudig te vinden via Google Maps. Parkeren kan langs de weg, waarna je in ongeveer vijf minuten bij de kloof staat. Doordat het systeem grotendeels open is, speelt het grootste deel zich af in daglicht, met hier en daar donkere stukken. Met stevige schoenen en een zaklamp is het ook goed te doen met kinderen.

#6 Piscina Natural de Caleta de Fuste
De Piscina Natural de Caleta de Fuste ligt aan de oostkust en vormt een natuurlijke inham tussen vulkanische rotsen. Deze rotsen creëren een beschutte kom waarin zeewater kan binnenstromen. Bij eb ontstaat een relatief kalm bassin met helder water, terwijl bij vloed de zee vrij naar binnen beweegt. Het is daarom verstandig vooraf de getijden te checken.
De omgeving is rotsachtig en open, wat de plek een ruig karakter geeft. Dit is geen strand waar je de hele dag blijft liggen, maar een fijne stop om even te zwemmen of af te koelen tijdens een wandeling langs de kust. Door de ligging vlak bij Caleta de Fuste is het makkelijk bereikbaar. Wie liever op zand ligt, vindt in daar ook een groot en beschut zandstrand.

#7 Playa Mal Nombre
Playa Mal Nombre ligt in het zuiden van Fuerteventura, net buiten Morro Jable, maar voelt een stuk rustiger dan de bekendere stranden in deze regio. Het strand is breed en langgerekt, met licht zand en weinig bebouwing in de directe omgeving. Steile hellingen en lage heuvels vormen de achtergrond, waardoor het landschap open en ongerept oogt.
Voorzieningen zijn beperkt tot een enkele strandtent, wat bijdraagt aan het stille karakter. Afhankelijk van de wind kan de zee hier kalm zijn of juist wat ruwer. Wie in het zuiden verblijft maar de drukte wil vermijden, vindt hier een strand waar ruimte en eenvoud centraal staan.

#8 Camino Gran Valle naar Playa de Cofete
De wandeling via Camino en Degollada Gran Valle richting Cofete is een van de mooiste routes in het zuiden van Fuerteventura. De hike start in het bergachtige binnenland van Jandía en stijgt in korte tijd ongeveer driehonderd hoogtemeters. Het pad is duidelijk zichtbaar en biedt tijdens de klim steeds ruimere uitzichten over de westkust.
Na de laatste meters opent het landschap zich en verschijnt het bekende Playa de Cofete beneden in volle breedte. Het strand ligt ingeklemd tussen bergen en oceaan en oogt vanaf boven indrukwekkend leeg. Sebastiaan liep deze route heen en terug in ongeveer drie uur, al wordt er meestal meer tijd voor genoemd.